TARİHÇE

ALER ÇORAP temellerini 1965 yılında sektörün kurucularından SN. Yusuf ERDAL tarafından ERDAL Çorap olarak kurulmuştur. Bir aile şirketi olarak uzun yıllar faaliyet gösterdikten sonra SN. Şenol Erdal hissedarı olarak çalıştığı ERDAL Çorap’tan radikal bir karar alarak ve kendi payını aile fertlerine devrederek ayrılıp yılların verdiği deneyim, tecrübe ve birikim ile gelişen dünya teknolojileri ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurup ALER Çorap’ı kurmuştur. Sektörde farklı bir konsept oluşturacak çevre faktörlerine değer veren ayak sağlığı ve konforunu sağlayacak üretim yapmayı hedefleyen nezih bir tesis yaparak üretimlerine devam etmektedir.

Fabrikamız 2009 yılında 8000m2 kapalı alanda 120 makine parkuru ile istihdam sağlamaya başlamıştır.

Firmamıza ait tüm yatırımlar kendi öz sermayemiz olup kuruluş aşamasından itibaren tecrübeli ve profesyonel danışmanlardan faydalanılmıştır.

Bugün firmamızda bayan, erkek ve çocuk grubunda üretimimizin %30u ihracata, %70i ise iç piyasadaki kendini ispatlamış market zincirine sahip firmalara dağıtılmaktadır.
Türkiye’nin yükselen değeri ALER ÇORAP önce insan sağlığı ilkesinden yola çıkarak üretim ve ihracat kapasitesini artırarak yükselmeye devam edecektir.

KALİTE BELGELERİ

İnsan sağlığına uygun ürün üretmek,
Çalışanlarına güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı sağlamak,
Doğal hayatı korumak,
Müşteri beğenisi ve memnuniyetini ön planda tutarak Ar-Ge çalışmalarını bu doğrultu da planlamak,
Sektörün lider firmalarında biri olarak ülke ekonomisine katkı sağlamak,

ÜRETİM